Fotospacery
Fotografia, aktywność i pasja
Zapraszamy
Środa 3 Lutego 2016

Zdjęcia, które zbudują drogę

Wspólna akcja Epson i Fotospacery.pl na rzecz Schroniska w Korabiewicach.

 

Fotografia ma wielką moc. Pełne emocji kadry bez słów opowiedzą niejedną historię, zbudują napięcie, pokażą szczęście lub rozpacz, albo…. zbudują drogę. Taki przynajmniej zamiar ma firma Epson i Fotospacery.pl

Po doniesieniach o zalanym przez roztopy Schronisku w Korabiewicach, grupa fanów fotografii, a jednocześnie miłośników zwierząt, błyskawicznie przystąpiła do dzieła. Przedsięwzięcie jest niebagatelne – trzeba uzbierać 70 000 zł, które pozwolą utwardzić drogę i oszczędzić zwierzętom corocznych niedogodności wywołanych przez topniejące śniegi i wiosenne odwilże.

 

„Ponieważ Schronisko nie otrzymuje dotacji z żadnej gminy, zebranie takiej sumy jest dla nich ogromnym wyzwaniem” – wyjaśnia Tomek Domański, pomysłodawca akcji i członek zespołu Fotospacery.pl. „Chcemy im pomóc, a skoro zajmujemy się fotografią, to pomyśleliśmy o aukcji zdjęć”.

 

Fotospacery.pl poprosiły o wsparcie firmę Epson i zaproponowały uczestnikom swoich przechadzek udział w niecodziennej akcji. Apelując do amatorów uwieczniania kadrów, organizują zbiórkę zdjęć, które następnie, wydrukowane na najwyższej klasy drukarkach fotograficznych firmy Epson, zostają wystawione na licytacje na portalu Allegro.

 

„Kiedy usłyszeliśmy, co wydarzyło się w Korabiewicach, nie mieliśmy wątpliwości, że pomożemy biednym zwierzakom”, - mówi Ewa Pytlak, Marketing Coordinator z firmy Epson. „Udostępniliśmy zespołowi Fotospacerów niezwykle wydajną, fotograficzną drukarkę Epson L805 z systemem stałego zasilania w atrament, która umożliwi wydrukowanie wielu wysokiej jakości zdjęć przeznaczanych na wsparcie tego dobrego celu”.

 

Fundacja Viva, która opiekuje się Schroniskiem w Korabiewicach z dużym entuzjazmem przyjęła koncept i włączyła się w organizację aukcji.

 

„Pomysł jest wspaniały. Liczymy, że przepiękne zdjęcia uczestników Fotospacerów wzbudzą ogromne zainteresowanie życzliwych nam osób”, - mówi Anna Zielińska, Wiceprezes Fundacji Viva, która opiekuje się Schroniskiem w Korabiewicach. „Już teraz serdecznie dziękujemy firmie Epson za bezinteresowne wsparcie tego projektu i udostępnienie swoich produktów. Trzymamy kciuki za powodzenie i…. wysokie wsparcie pozyskane dzięki przekazanym nam fotografiom”.

 

Zwycięzcy aukcji otrzymają wylicytowane przez siebie prace w formacie A4, opatrzone podpisem autora i podziękowaniami zespołu Fotospacery.pl.

 

Akcja towarzysząca inicjatywie firmy Epson i Fotospacery.pl realizowana jest na stronie www.fotospacery.pl oraz na fanpage’u https://www.facebook.com/events/1667830860172224/.

 

Aukcje zdjęć przekazanych do licytacji prowadzone są na portalu Allegro: http://charytatywni.allegro.pl/sztuka-wspolczesna-26281?sellerId=24784633

 

Osoby chcące wesprzeć Schronisko w trudnej sytuacji mogą skorzystać ze wskazówek umieszczonych w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/224367071231980/

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o projekcie

To wspólne dzieło grupy zapaleńców – miłośników zwiedzania i pasjonatów fotografii. W ramach Fotospacerów i innych kreowanych przez nas wydarzeń przekazujemy zarówno wiedzę o oglądanych miejscach i zabytkach, jak i uczymy konkretnych technik fotograficznych. Przede wszystkim jednak dzielimy się naszą pasją do fotografowania i spacerowania z aparatem w dłoniach!