Fotospacery
Fotografia, aktywność i pasja
Zapraszamy
Czwartek 17 Września 2015

Oblicza Boernerowa - 7 Fotospacer z firmą Samsung

Niewielkie wille, pobliski Las Bemowski, kultowa niemal postać międzywojennego Ministra Poczt i Telegrafów, płyta lotniska, samoloty i ciągle żywa historia – oto czym może się poszczycić Boernerowo.

Ukryte w zieleni malownicze domki osiedla pracowników łączności to najpopularniejsze oblicze Boernerowa. Uczestnicy 7 Fotospaceru Warszawa NAJ z firmą Samsung poznawali historię tego rejonu i odkrywali uroki drewnianych i murowanych willi, które stanowiły wdzięczne obiekty dla wykonywanych fotografii.

 

Boernerowo - niewielkie zielone osiedle warszawskiego Bemowa, wtulone między dwa lotniska – Babice i Bemowo.  Niewiele osób wie, że jest to rejon, który z inicjatywy Ignacego Boernera niemal od samego początku rozwijał się niezwykle dynamicznie.

 

Miejsce to ma niesamowitą atmosferę, dzieli się swoimi wrażeniami Tomek Kulas, jeden z pomysłodawców i organizator Fotospacerów. Urzekły nas domy, które stworzyły to osiedle jeszcze na kilka lat przed wojną. Cicha, niemal podmiejska okolica zachęcała do utrwalenia jej uroku na zdjęciach.

 

Niewielkie smartfony Samsung Galaxy A3 i A5 okazały się niezawodnymi narzędziami do wykonywania fotografii w tych malowniczej scenerii. Dzięki kijkom do selfie aparaty docierały w nawet trudno dostępne miejsca, przedzierały się przez pnącza bluszczu i winorośli, albo z góry patrzyły na zajętą fotografowaniem grupę.

 

Weronika Kołacz i Agnieszka Zuzga, przewodniczki z Warszawskiej Fabryki Spacerów starannie wybrały trasę, wyszukując ciekawostki związane z historią i postaciami powiązanymi z odwiedzanymi miejscami. Żeby jednak uczestnicy Fotospaceru zupełnie nie pogrążyli się w boernerowskiej sielance, na zakończenie czekała na nich niespodzianka. Na terenach sąsiadujących z lotniskiem Balice pojawiła się niezwykle wojownicza trójka cosplay’owców.

 

Wybór dodatkowej atrakcji fotograficznej był dla nas nie lada wyzwaniem, przyznaje się Tomek Kulas. Mieliśmy wiele pomysłów, ale gdy padła propozycja zaproszenia Ani Malickiej-Cybulskiej, Darii Osiak i Marka MrEmpath Góralczyka nie mieliśmy wątpliwości. Laski, pagórki i niemal poligonowe pola znajdujące się na końcu naszej trasy Fotospacerowej stanowiły idealne tło dla odtworzenia militarnych scenek z udziałem naszych modeli. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć ich wynik na zdjęciach!

 

 

Oprócz Warszawy NAJ Fotospacery planują w tym roku jeszcze kilka innych wydarzeń. Ogłoszenia o kolejnych wyprawach będą pojawiały się na stronach www.fotospacery.pl oraz www.facebook.com/fotospacerypl.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o projekcie

To wspólne dzieło grupy zapaleńców – miłośników zwiedzania i pasjonatów fotografii. W ramach Fotospacerów i innych kreowanych przez nas wydarzeń przekazujemy zarówno wiedzę o oglądanych miejscach i zabytkach, jak i uczymy konkretnych technik fotograficznych. Przede wszystkim jednak dzielimy się naszą pasją do fotografowania i spacerowania z aparatem w dłoniach!