Fotospacery
Fotografia, aktywność i pasja
Zapraszamy
Wtorek 31 Stycznia 2017

Fotospacery z Olympusem: Mazowsze - miejsca nieoczywiste. Dobry plan na bieżący rok!

Największe polskie województwo to nie tylko Warszawa, ale też pozostałe 84 miasta, 314 gmin i ponad 9000 wsi. W dolinach Wisły, Bugu, Narwi i Pilicy kryje się wiele ciekawych, malowniczych, ale i zupełnie nieoczywistych miejsc, które co miesiąc Fotospacery.pl odkryją z aparatami Olympus i wydrukują na sprzęcie firmy Epson.

Bieżący rok dla miłośników fotografii zapowiada się niezwykle dynamicznie. Fotospacery.pl, we współpracy z firmami Olympus i Epson, zaplanowały aż dwanaście comiesięcznych wypraw w „nieoczywiste”, czyli niekoniecznie najbardziej popularne, a czasami wręcz zaskakujące zakątki Mazowsza!

 

„Cały rok 2017 zapowiada się jako pasjonująca przygoda – mówi Tomek Kulas, organizator Fotospacerów – ponieważ co miesiąc będziemy się wybierać z aparatami firmy Olympus w miejsca, które dla nas wszystkich stanowić będą spore zaskoczenie. Zejdziemy z utartych turystycznych szlaków po to, by odkryć Mazowsze nieznane, nieoczywiste, ale tym bardziej prawdziwe i piękne. Warto podkreślić, że każdy Fotospacer będzie miał również charakter warsztatowy, skupiony na konkretnych technikach i zagadnieniach fotograficznych”.

 

Pierwszy Fotospacer z cyklu „Mazowsze – miejsca nieoczywiste” odbył się w miniony weekend, w ostatnią niedzielę stycznia. Uczestnicy premierowego wydarzenia zostali zaskoczeni przez organizatorów, którzy zorganizowali wizytę w dwóch warszawskich zajezdniach tramwajowych, w tym zabytkowej zajezdni na Pradze, a także przejażdżkę starym tramwajem. W ramach ćwiczeń fotograficznych wykonywane były zdjęcia w technice panoramowania oraz omówione zostało zagadnienie praktycznego wykorzystywania różnych typów stabilizacji obrazu.

 

„Olympus od początku towarzyszył grupie Fotospacery.pl, poczynając od serii przechadzek po Warszawie w 2013 i 2014 roku, więc tegoroczny projekt jest doskonałą okazją do odnowienia naszej fotograficznej współpracy. Udostępniamy uczestnikom Fotospacerów najnowsze aparaty z wymienną optyką i szeroką gamę obiektywów M.Zuiko Digital PRO od najjaśniejszego 25 mm/1,2 do 300 mm PRO. Cieszymy się, że wiele osób wybiera się na te wydarzenia właśnie ze względu na szansę zapoznania się z najwyższej jakości sprzętem – mówi Jacek Jamiołkowski z firmy Olympus. – Miłą niespodzianką podczas wydarzenia rozpoczynającego serię tegorocznych Fotospacerów okazała się także obecność uczestników z pierwszej serii wypraw, którzy już zakupili aparaty Olympusa i teraz chętnie wypróbowują nowsze modele i dodatkowe obiektywy”.

 

Aparaty i obiektywy Olympusa nie będą jedynym sprzętem, który pomoże utrwalić uroki odkrywanych sekretów zabytkowych tramwajów i zajezdni stolicy. Jak przystało na nieco sentymentalną podróż, styczniowy Fotospacer zostanie też zachowany na tradycyjnych fotografiach wydrukowanych na nowatorskich drukarkach atramentowych firmy Epson, wyposażonych w zintegrowane systemy stałego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

„Cieszymy się, że uczestnicy Fotospacerów na nowo odkrywają piękno tradycyjnych, papierowych fotografii, zaskakujących zarówno pod względem jakości wydruków, jak i związanych z tym niskich kosztów, opowiada Ewa Pytlak, Marketing Coordinator w firmie Epson. – Używane w tym celu 6-atramentowe urządzenie Epson L850 wykorzystuje technologię stałego zasilania atramentem (ITS), dzięki czemu bez problemu posłuży do wydrukowania setek zdjęć w formacie A4 i w jakości nie ustępującej profesjonalnym odbitkom, stanowiących nagrody w konkursach fotograficznych po każdym ze spacerów. Co ważne – na jednym komplecie atramentów, gdyż ITS jest najbardziej wydajnym systemem druku atramentowego!”

 

Fotospacery z Olympusem z cyklu „Mazowsze – miejsca nieoczywiste” odbywać się będą zarówno w stolicy regionu, jak i w innych miejscach Mazowsza. Już w lutym dotrą do Podkowy Leśnej, a w dalszej kolejności między innymi do Konstancina-Jeziornej, Czerska czy do Pułtuska. Planowane są także wyprawy przyrodnicze – do Kampinosu, wzdłuż Świdra, a także do miejsc odkrywających unikalne widoki na roztaczające się wokół nich tereny.

Daty kolejnych Fotospacerów z Olympusem to:

 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12

Warto dodać, że Fotospacery.pl będą organizować jeszcze wiele innych wydarzeń. Ogłoszenia o kolejnych wyprawach będą pojawiały się między innymi na stronach partner.olympus.pl/category/aktualnosci/,  www.fotospacery.pl oraz www.facebook.com/fotospacerypl.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o projekcie

To wspólne dzieło grupy zapaleńców – miłośników zwiedzania i pasjonatów fotografii. W ramach Fotospacerów i innych kreowanych przez nas wydarzeń przekazujemy zarówno wiedzę o oglądanych miejscach i zabytkach, jak i uczymy konkretnych technik fotograficznych. Przede wszystkim jednak dzielimy się naszą pasją do fotografowania i spacerowania z aparatem w dłoniach!