Fotospacery
Fotografia, aktywność i pasja
Zapraszamy
Środa 22 Lutego 2017

Fotospacer z Olympusem po Podkowie Leśnej

Kiedyś – własność przemysłowca Stanisława Lilpopa. Dziś – miasto-ogród z przepięknymi willami, pomnikami przyrody, rezerwatami przyrody i muzeum Jarosława Iwaszkiewicza. Położona na Mazowszu  Podkowa Leśna ma wiele niespodzianek, dzięki którym to absolutnie nieoczywiste miejsce. Takie, które odwiedzili uczestnicy Drugiego Fotospaceru z Olympusem.

Niedziela, 19 lutego nie zapowiadała urzekającego dnia. Topniejący śnieg, oblodzone, zatopione w kałużach chodniki, duża wilgotność powietrza wywoływały dreszcze na plecach grupy 40 osób, które zebrały się na stacji WKD Podkowy Leśnej. Jednak już po chwili atmosfera zmieniła się diametralnie. Po rozdaniu aparatów i obiektywów firmy Olympus rozpoczynał się II Fotospacer z cyklu Mazowsze – miejsca nieoczywiste.

 

„Przyznam, że aura budziła w nas niepokój – mówi Tomek Kulas, organizator Fotospacerów. ­­– Nigdy nie zdarzyło się nam odwołać Fotospaceru, ale byliśmy świadomi, że przy takiej pogodzie część osób może zrezygnować ze zwiedzania i testowania sprzętu Olympusa. Jednak uczestnicy nie zawiedli, a Podkowa Leśna nawet podczas przedwiosennych roztopów okazała się po prostu przepiękna.”

 

Podkowa Leśna momentalnie podbiła serca Fotospacerowiczów. Prowadzeni przez przewodników odkrywali unikalny kościół p.w. Św. Krzysztofa z ciekawym ogrodem wokół, trójrzędową Aleję Lip obsadzoną 100 drzewami, pomnikami przyrody, przedwojenne Kasyno czy XIX-wieczną drewnianą willę Aida – letnie siedlisko Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów.

 

 „Cieszy nas duże zainteresowanie, z jakim spotkał się drugi już  Fotospacer z aparatami i obiektywami Olympusa, testowanymi przez uczestników w naturalnych, ale i wielokrotnie wymagających warunkach - mówi Jacek Jamiołkowski z firmy Olympus. -  Szczególnie ciekawa okazała się sesja portretowa w Stawisku, podczas której dobrze sprawdziły się wydajne systemy stabilizacji oraz pełna kontrola nad miejscem ustawiania ostrości, zapewniona przez dotykowe ekrany naszych aparatów. Naturalnie, tym razem największym zainteresowaniem cieszyły się obiektywy portretowe, takie jak kochany przez fotografów M. Zuiko 75 mm f/1,8 albo atrakcyjny cenowo M. Zuiko 45 mm f/1,8.”

 

Podczas wizyty w Stawisku, w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, przyszedł moment na uroczyste zakończenie pierwszego konkursu fotograficznego. Firma Epson, drugi Partner cyklicznych Fotospacerów po Mazowszu, zaprosił uczestników do uwieczniania swoich wspomnień na tradycyjnych wydrukach. Dlatego też ufundował nagrody dla trzech osób, których zdjęcia zostają wybrane spośród nadesłanych kadrów. Zwycięskie prace są drukowane na nowatorskich drukarkach Epson, wyposażonych w zintegrowany system stałego zasilania atramentem (tzw. ITS).

 

„Zdjęcia nadesłane na pierwszą odsłonę konkursu były niezwykłe. Wszystkie były warte nagrody, jednak trzeba było wybrać tylko trzy prace – tłumaczy Ewa Pytlak, Marketing Coordinator w firmie Epson. Wyróżnione prace, to bardzo ciekawe kadry, zatem cieszy nas, że mogliśmy oddać ich unikalność na naszych wydrukach, wykorzystując 6-atramentowe urządzenie Epson L850. Technologia ITS pozwala otrzymać setki zdjęć w formacie A4 o jakości profesjonalnych odbitek po wyjątkowo niskim koszcie. Takie pamiątki będą na pewno cennym wspomnieniem”.

 

Fotospacery z Olympusem z cyklu „Mazowsze – miejsca nieoczywiste” odbywać się będą zarówno w stolicy regionu, jak i w innych miejscach Mazowsza. W czasie kolejnego wydarzenia uczestnicy odkryją tajemnice kryjące się w Skarpie Warszawskiej. Planowane są także wyprawy między innymi do Konstancina-Jeziornej, Czerska czy do Pułtuska. Planowane są także wyprawy przyrodnicze – do Kampinosu, wzdłuż Świdra, a także do miejsc odkrywających unikalne widoki na roztaczające się wokół nich tereny.

Daty kolejnych Fotospacerów z Olympusem to:

  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12

Warto dodać, że Fotospacery.pl będą organizować jeszcze wiele innych wydarzeń. Ogłoszenia o kolejnych wyprawach będą pojawiały się między innymi na stronach partner.olympus.pl/category/aktualnosci/,  www.fotospacery.pl oraz www.facebook.com/fotospacerypl.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o projekcie

To wspólne dzieło grupy zapaleńców – miłośników zwiedzania i pasjonatów fotografii. W ramach Fotospacerów i innych kreowanych przez nas wydarzeń przekazujemy zarówno wiedzę o oglądanych miejscach i zabytkach, jak i uczymy konkretnych technik fotograficznych. Przede wszystkim jednak dzielimy się naszą pasją do fotografowania i spacerowania z aparatem w dłoniach!