Fotospacery
Fotografia, aktywność i pasja
Zapraszamy
Środa 8 Lutego 2017

Fotograficzne Perły Polski 2017

Wybierz razem z nami Fotograficzne Perły Polski 2017!

Dziś startuje druga edycja ogólnopolskiego konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!

 

 

Druga edycja konkursu – znów pod patronatem firmy Panasonic – to kolejna szansa na wspólne odkrywanie fotograficznych skarbów, jakie znajdują się na terenie naszego kraju. Skarbów znanych lub nieznanych, miast, zabytków czy cudów natury, które łączy jedno: zdecydowanie zasługują na miano Fotograficznych Pereł Polski. W 2017 roku tytuł „Pereł” otrzyma pięciu kandydatów, a dodatkową nagrodą będzie specjalny Fotospacer, zorganizowany w każdym z tych miejsc. Główną nagrodą za najlepsze zdjęcie będzie natomiast zaawansowany aparat Panasonic Lumix!

W pierwszej edycji „Pereł” internauci zgłaszali miejsca, które były warte odwiedzenia i uwiecznienia na zdjęciach wykonanych aparatami Panasonic Lumix. Następnie każdy mógł oddać głos na kandydatów, spośród których wyłoniła się finałowa piątka.

 

 

„Pierwsza edycja konkursu, którą realizowaliśmy w 2015 roku, zaskoczyła nas pod wieloma względami, a pierwszym zaskoczeniem było już samo głosowanie. Przekonaliśmy się dobitnie, że nie ma tzw. pewniaków i że duże ośrodki miejskie wcale nie startują z uprzywilejowanych pozycji. Wręcz przeciwnie, to lokalne społeczności okazały się siłą, która ma prawdziwą moc”, mówi Tomek Kulas, lider grupy Fotospacery.pl.

 

 

Tegoroczny konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski będzie przebiegał na podobnych zasadach: najpierw przyjmowane będą zgłoszenia miejsc kandydujących do miana „Fotograficznych Pereł Polski 2017”, potem internauci będą na nie głosować, a finałem projektu będzie pięć Fotospacerów w pięciu nowych „Perłach”.

 

 

„Formuła konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski świetnie się sprawdziła i naszym zdaniem wyraźnie przełożyła się na popularyzację sprzętu fotograficznego Panasonica w Polsce”, opowiada Klara Ufnalewska, PR Manager w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce. „Dlatego również w tym roku Panasonic zostanie Patronem tego wydarzenia. To doskonała okazja, aby udostępnić pasjonatom fotografii nasze najnowsze modele aparatów. Ciekawi jesteśmy dokąd tym razem zawitają!”

 

 

Od dziś miłośnicy Polski i jej uroków mogą poprzez formularz na stronie http://fotospacery.pl/panasonic-lumix-fotograficzne-perly-polski-2017/  przesyłać propozycje miejsc, które należy promować na cały kraj.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie lista 50 finalistów. Właśnie na nie będą głosowali internauci, wybierając pięć najciekawszych, „perłowych” lokalizacji.

 

 

„W tym roku wprowadziliśmy jednak drobną zmianę dotyczącą wyboru pięciu Pereł Polski,” dopowiada Tomek Kulas. „Zaoferowaliśmy firmie Panasonic prawo do tzw. złotego głosu, czyli wyboru jednego z nowych wyróżnionych miejsc. Nie wiemy, czy główny Patron konkursu z tej możliwości skorzysta, ale jednego jesteśmy pewni – tak jak poprzednio, nowe Perły Polski z pewnością nas zaskoczą. I zachwycą!”.

 

 

Aktualna, pierwsza część konkursu – zgłaszanie miejsc kandydujących do miana Pereł Polski 2017 i wspólne tworzenie niezwykłej, fotograficznej mapy naszego kraju, zostanie zakończona 2 marca 2017 roku. Następnie,  między 4 a 24 marca odbywać się będzie internetowe głosowanie i wybór pięciu miejsc: Fotograficznych Pereł Polski 2017!

 

 

To właśnie w nich zostaną zorganizowane wyjątkowe Fotospacery z aparatami Panasonic Lumix, które odbędą się w dniach: 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 19 sierpnia i 23 września 2017 roku. Warto dodać, że każdy taki Fotospacer również połączony będzie z konkursem na najlepsze zdjęcia, jakie zostaną na nim wykonane. Nagrodą główną jest – jakże by inaczej – aparat Panasonic Lumix!

 

 

Dodatkowe informacje na temat konkursu a przede wszystkim formularz do zgłaszania najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce (wraz z mapą) znajduje się na stronie http://fotospacery.pl/panasonic-lumix-fotograficzne-perly-polski-2017/

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o projekcie

To wspólne dzieło grupy zapaleńców – miłośników zwiedzania i pasjonatów fotografii. W ramach Fotospacerów i innych kreowanych przez nas wydarzeń przekazujemy zarówno wiedzę o oglądanych miejscach i zabytkach, jak i uczymy konkretnych technik fotograficznych. Przede wszystkim jednak dzielimy się naszą pasją do fotografowania i spacerowania z aparatem w dłoniach!